broto

Kullanım örnekleri

broto
bud
icon arrow

bud

Phonetic: "/bʌd/"

Part Of Speech: noun


Definition: A newly sprouted leaf or blossom that has not yet unfolded.

Example: After a long, cold winter, the trees finally began to produce buds.


Definition: Something that has begun to develop.

Example: breast buds


Definition: A small rounded body in the process of splitting from an organism, which may grow into a genetically identical new organism.

Example: In this slide, you can see a yeast cell forming buds.


Definition: (usually uncountable) Potent cannabis taken from the flowering part of the plant (the “bud”), or marijuana generally.

Example: Hey bro, want to smoke some bud?


Definition: A weaned calf in its first year, so called because the horns are then beginning to bud.


Definition: (term of endearment) A pretty young girl.

icon arrow

bud

Phonetic: "/bʌd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To form buds.

Example: The trees are finally starting to bud.


Definition: To reproduce by splitting off buds.

Example: Yeast reproduces by budding.


Definition: To begin to grow, or to issue from a stock in the manner of a bud, as a horn.


Definition: To be like a bud in respect to youth and freshness, or growth and promise.


Definition: To put forth as a bud.


Definition: To graft by inserting a bud under the bark of another tree.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.