eşdeğer indüktans

Kullanım örnekleri

eşdeğer indüktans
equivalent inductance
icon arrow

equivalent

Phonetic: "/ɪˈkwɪvələnt/"

Part Of Speech: noun


Definition: Anything that is virtually equal to something else, or has the same value, force, etc.


Definition: An equivalent weight.

icon arrow

equivalent

Phonetic: "/ɪˈkwɪvələnt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make equivalent to; to equal.

icon arrow

equivalent

Phonetic: "/ɪˈkwɪvələnt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Similar or identical in value, meaning or effect; virtually equal.

Example: To burn calories, a thirty-minute jog is equivalent to a couple of hamburgers.


Definition: Of two sets, having a one-to-one correspondence; equinumerous.


Definition: Relating to the corresponding elements of an equivalence relation.


Definition: Having the equal ability to combine.


Definition: Of a map, equal-area.


Definition: Equal in measure but not admitting of superposition; applied to magnitudes.

Example: A square may be equivalent to a triangle.

icon arrow

inductance

Part Of Speech: noun


Definition: The property of an electric circuit by which a voltage is induced in it by a changing magnetic field.

Example: The power cable itself has enough inductance to disrupt the digital signal of the video output cable, due to poor shielding.


Definition: The quantity of the resulting electromagnetic flux divided by the current that produces it, measured in henries (SI symbol: H.)

Example: What is the inductance of that power supply's main inductor?

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!