gelişmesini engellemek

Kullanım örnekleri

gelişmesini engellemek
smother
icon arrow

smother

Part Of Speech: verb


Definition: To suffocate; stifle; obstruct, more or less completely, the respiration of something or someone.


Definition: To extinguish or deaden, as fire, by covering, overlaying, or otherwise excluding the air.

Example: to smother a fire with ashes


Definition: To reduce to a low degree of vigor or activity; suppress or do away with; extinguish

Example: The committee's report was smothered.


Definition: In cookery: to cook in a close dish.

Example: beefsteak smothered with onions


Definition: To daub or smear.


Definition: To be suffocated.


Definition: To breathe with great difficulty by reason of smoke, dust, close covering or wrapping, or the like.


Definition: (of a fire) to burn very slowly for want of air; smolder.


Definition: To perish, grow feeble, or decline, by suppression or concealment; be stifled; be suppressed or concealed.


Definition: To get in the way of a kick of the ball.


Definition: To get in the way of a kick of the ball, preventing it going very far. When a player is kicking the ball, an opponent who is close enough will reach out with his hands and arms to get over the top of it, so the ball hits his hands after leaving the kicker's boot, dribbling away.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!