su gözlüğü

Kullanım örnekleri

su gözlüğü
swim goggles
icon arrow

swim

Phonetic: "/swɪm/"

Part Of Speech: noun


Definition: An act or instance of swimming.

Example: I'm going for a swim.


Definition: The sound, or air bladder, of a fish.


Definition: A part of a stream much frequented by fish.


Definition: A dance move of the 1960s in which the arms are moved in a freestyle swimming manner.

icon arrow

swim

Phonetic: "/swɪm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To move through the water, without touching the bottom; to propel oneself in water by natural means.


Definition: To become immersed in, or as if in, or flooded with, or as if with, a liquid

Example: a bare few bits of meat swimming in watery sauce


Definition: To move around freely because of excess space.


Definition: To traverse (a specific body of water, or a specific distance) by swimming; or, to utilize a specific swimming stroke; or, to compete in a specific swimming event.

Example: For exercise, we like to swim laps around the pool.


Definition: To cause to swim.

Example: Half of the guinea pigs were swum daily.


Definition: To float.

Example: sink or swim


Definition: To be overflowed or drenched.


Definition: To immerse in water to make the lighter parts float.

Example: to swim wheat in order to select seed


Definition: To test (a suspected witch) by throwing into a river; those who floated rather than sinking were deemed to be witches.


Definition: To glide along with a waving motion.

icon arrow

goggles

Phonetic: "/ˈɡɑ.ɡəlz/"

Part Of Speech: noun


Definition: Protective eyewear set in a flexible frame to fit snugly against the face.

Example: Goggles must be worn in the swimming pool.


Definition: Blinds for shying horses.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!