transseksüel

Kullanım örnekleri

transseksüel
transgender
icon arrow

transgender

Phonetic: "/tɹanzˈdʒɛndə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A transgender person.


Definition: Transgenderism; the state of being transgender. (Compare transsex.)

icon arrow

transgender

Phonetic: "/tɹanzˈdʒɛndə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To change the gender of; (used loosely) to change the sex of. (Compare transsex.)

icon arrow

transgender

Phonetic: "/tɹanzˈdʒɛndə/"

Part Of Speech: adjective


Definition: (narrowly) Having a gender (identity) which is different from the sex one was assigned at birth: being assigned male at birth but having a female or non-binary gender or vice versa; or, pertaining to such people. (Compare transsexual, and the following sense.)


Definition: (broadly) Not identifying with culturally conventional gender roles and categories of male or female; having changed gender identity from male to female or female to male, or identifying with elements of both, or having some other gender identity; or, pertaining to such people. (Compare genderqueer, transsexual.)


Definition: (of a space) Intended primarily for transgender people.


Definition: (of a space) Available for use by transgender people (in addition to non-transgender people).

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.