şehitlik abidesi

Kullanım örnekleri

şehitlik abidesi
martyrs memorial
icon arrow

martyrs

Part Of Speech: noun


Definition: One who willingly accepts being put to death for adhering openly to one's religious beliefs; notably, saints canonized after martyrdom.

Example: Saint Stephen was the first Christian martyr.


Definition: (by extension) One who sacrifices his or her life, station, or something of great personal value, for the sake of principle or to sustain a cause.


Definition: (with a prepositional phrase of cause) One who suffers greatly and/or constantly, even involuntarily.

Example: Stan is a martyr to arthritis, Chris a martyr to Stan's endless moaning about it.

icon arrow

martyrs

Part Of Speech: verb


Definition: To make someone into a martyr by putting him or her to death for adhering to, or acting in accordance with, some belief, especially religious; to sacrifice on account of faith or profession.


Definition: To persecute.

Example: Some religious and other minorities were martyred until extinction.


Definition: To torment; to torture.

Example: The lovely Amoret, whose gentle heart

icon arrow

memorial

Phonetic: "/məˈmoʊɹi.əl/"

Part Of Speech: noun


Definition: Memory; recollection.


Definition: Something, such as a monument, by which someone or something is remembered.


Definition: A chronicle or memoir.


Definition: A note or memorandum.


Definition: A service of remembrance or commemoration.


Definition: A statement of facts set out in the form of a petition to a person in authority, a court or tribunal, a government, etc.

icon arrow

memorial

Phonetic: "/məˈmoʊɹi.əl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Serving as a remembrance of someone or something; commemorative.

Example: a memorial building


Definition: Contained in the memory.

Example: a memorial possession


Definition: Mnemonic; assisting the memory.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.