buğday gluteni

Kullanım örnekleri

buğday gluteni
wheat gluten
icon arrow

wheat

Phonetic: "/wiːt/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any of several cereal grains, of the genus Triticum, that yields flour as used in bakery.


Definition: A light brown colour, like that of wheat.

icon arrow

wheat

Phonetic: "/wiːt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Wheaten, of a light brown colour, like that of wheat.

icon arrow

gluten

Phonetic: "/ˈɡluːtn̩/"

Part Of Speech: noun


Definition: Fibrin (formerly considered as one of the "animal humours").


Definition: Any gluey, sticky substance.


Definition: The major protein in cereal grains, especially wheat; responsible for the elasticity in dough and the structure in baked bread.


Definition: A gluey, sticky mass of clay, bitumen etc.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.